Slow Factory е създадена като дизайнерско студио с мисия – „Всичко, което създадеш, се връща в Земята като храна или отрова.” Вернон започва да работи с WWF по създаването на ограничена серия екологични копринени шалове, наречени „Малък Атлас.” Шаловете варират като размери от малки джобни шалове, които струват 55 щатски долара, до големи шалове, на цена от 200 долара. Всеки шал е украсен със зашеметяващи образи, заснети от сателити и телескопи на НАСА. 10% от приходите от всеки от уникалните шалове е директно даряван на WWF за подпомагане на техните кампании за опазване на земните океани, гори, прясна вода, както и Арктика. Освен това Вернон обеща да дари поне още 15 хиляди долара допълнително, независимо колко шала бъдат продадени, за да подпомогне каузата.
Целият проект е бил организиран съвместно от WWF и Slow Factory за по-малко от месец, като дизайнерката споделя, че най-дълго време е отнело търсенето и отделянето на образите, които да бъдат изобразени на шаловете.
Идеята се е зародила от вярата на Вернон, че хората са прекалено свързани с технологиите, вместо да са свързани със Земята. Чрез този проект тя иска да доближи хората до Земята – когато нейните клиенти буквално се увиват с образи на парчета от природата, дизайнерката мисли, че ще се осъществи по-дълбока и истинска връзка, по-голямо желание да помогнат и да предприемат истински стъпки за промяна на собственото си поведение и това на хората около тях.
„Модата е много силен начин да изразиш себе си и може да вдъхнови и други да предприемат полезни действия. Чрез модата сам ставаш промоционален инструмент на вярванията си и на начина, по който искаш да промениш света“, казва Вернон.