За колекцията „Carry On“, която е достъпна за поръчване по интернет, е използвала кожата от 4 000 седалки. Задачата за деконструирането и пречистването на материала, „Looptworks“ са възложили на нестопанска организация в Орегон, която наема и обучава хора с увреждания. „Реабилитираната“ кожа след това е минала през ръцете на занаятчии във Вашингтон и Орегон, които преобразуват материята във вдъхновяващи чанти за пътуване.
Както всички продукти на „Looptworks“, всяка чанта е ръчна изработка, номерирана на ръка и идва с доживотна гаранция.
„Колаборацията ни с Аляска Еърлайнс е идеалният пример за това как съвместните проекти в наши дни имат огромни предимства пред затворения бизнес“, заявява изпълнителният директор Скот Хамлин. „Създаването на продукти от отпадъци е изключително сложен процес и много често изисква пълно преобръщане на логистиката на производствения процес.
Въпреки това той е категоричен, че разходите за деконструиране и почистване на всяка седалка са нищо в сравнение с разходите за изработването на подобни материали от нулата. Според него производството на половин килограм кожа разхищава близо 10 000 литра вода.
„Нашата мисия е да вдъхновим за промяна нашите клиенти и нашата индустрия, тъй като все още е по-лесно да се създават продукти от нови материали, отколкото да се трансформират отпадъчни. Текстилната промишленост е най-мръсната индустрия в света след петролната, имаме нужда от нова посока.“
Това не е първият проект на „Looptworks“ със самолетна компания. Неотдавна те трансформираха седалките на Саутуест Еърлайнс в серия от атрактивни аксесоари